Vonioje mes pradedame ir užbaigiame dieną, todėl tai yra be galo svarbi vieta namuose, kurią įrengiant reikia gerai viską apgalvoti. Ši patalpa turi būti ne tik funkcionali, bet ir miela akiai.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį kuriant vonios interjerą?

Pirmiausia reikėtų įsivardinti, kokie santechnikos įrenginiai labiausiai atitiktų kasdienius įpročius ir būtų maksimaliai patogūs. Vertėtų pasvarstyti, ar reikalingas dušas ar vonia, o gal - ir tas, ir tas. Jei reikalingi abu įrenginiai, tačiau nėra tiek vietos, gal tuomet galima pagalvoti kaip sujungti abi funkcijas į vieną ir, pavyzdžiui, įrengus stiklinę pertvarą, vonią pritaikyti patogiam dušo naudojimui.

vonia_740x360_1.jpg
vonia_360x540_1.jpg
pintarest.png

Jeigu labai reikalinga vonia, tačiau patalpa yra neįtikėtinai mažo dydžio, išeitis gali būti sumažinto gabarito vonia.

Toliau galima galvoti apie tualeto įrenginį - ar norime pastatomo ant žemės, ar su paslėptu vandens nuleidimo mechanizmu.  Dar svarbu nuspręsti ar reikalingas bide.  Jei vis tik žinote, kad neišvengiamai reikia  bide, o patalpoje tiek vietos nėra, tuomet galima prie WC puodo įrengti apsiplovimo dušelį - taip bus sutaupyta vietos ir nereikės atsisakyti norimo patogumo.

 

Praustuvas vonioje užima labai svarbią vietą. Pravartu pasvarstyti, kas jums aktualiau - ar estetika, ar praktiškumas. Pastatomi ant stalviršio praustuvai labai gražūs ir elegantiški, tačiau tai gali reikalauti papildomos priežiūros, nes yra didesnė tikimybė, kad vanduo tikš į šalis. Tokiu atveju stalviršį, ant kurio bus pastatytas praustuvas, reikėtų rinktis iš vandeniui atsparių medžiagų. O praustuvas pagamintas iškart su stalviršiu yra labai tinkamas pasirinkimas praktiškiems žmonėms.

 

Praustuvo maišytuvai taip pat turi savų pliusų ir minusų. Šeimoms, auginančioms mažamečius vaikus, geriau būtų rinktis maišytuvus su viena karšto ir šalto vandens reguliavimo svirtele, nes su atskiromis vaikams gali būti per sudėtinga nustatyti tinkamą temperatūrą. Mėgstantys išskirtinį dizainą gali pasvarstyti apie maišytuvą montuojamą iš sienos. O pasirinkę ant stalviršio pastatomą dubens tipo praustuvą būtinai turi įvertinti, kokio aukščio maišytuvas bus reikalingas.

 

Jei jūsų vonios kambarys yra nedidelis ir suspaustas, padėtį gali pataisyti veidrodžiai - jie labai praplečia ir neatpažįstamai pakeičia erdvę.

vonia_735x360_2.jpg
vonia_735x360_3.jpg

Svarbu žinoti, kokio vonios kambario dizaino pageidaujate. Žinant stilistiką ir spalvinius sprendimus bus lengviau ieškoti konkrečių gaminių tarp prekių gausybės. Klasikinio dizaino ar modernaus, skandinaviško ar retro stiliaus, o gal provanso ar kaimo sodybos tipo? Tamsi ar šviesi vonia? Tamsesnio dizaino vonia atrodo efektyviau, tačiau turi savų minusų. Reikia įvertinti, kad ant tamsių paviršių labiau matosi dulkės, nešvarumai, kalkių nuosėdos ir tokia vonia reikalauja daugiau priežiūros. O gal jūs norėsite dieną pradėti spalvų ar įspūdingų raštų apsuptyje?

vonia_1.jpg

VONIOS

INTERJERAS

PATARIMAI

vonia_360x540_2.jpg

Vonios patalpoje labai svarbus yra apšvietimas. Turi būti geras bendras apšvietimas ir pagal poreikius pritaikytas specialus apšvietimas - pavyzdžiui veidrodžio. Taip pat galima numatyti galimybę įrengti jaukų romantišką apšvietimą, skirtą atsipalaidavimui. Svarbu apgalvoti ir kuriose vietose reikės rozečių ar kitų elektros privedimų. Nepamirškite šildomų grindų - juk taip gera stovit basomis jausti šiltas grindis!

vonia_735x360_5.jpg
vonia_735x360_6.jpg

Daiktų laikymas / talpinimas - labai aktuali tema įrenginėjant mažą vonios kambarį. Svarbu apgalvoti, kas, kur ir kaip bus sudėta. Ar daiktus norėsite rikiuoti ant lentynėlių, o gal esate pedantas ir norėsite viską slėpti?

Nereikėtų pamiršti gražaus dizaino vonios aksesuarų - jų pagalba galima pagyvinti patalpą, sukurti norimą atmosferą.

 

Taigi, kuriant vonios interjerą, visų pirma išanalizuokite savo poreikius, gerai apgalvokite funkcinius sprendimus ir galiausiai - pasirinkite labiausiai jūsų namų atmosferai tinkantį stilių. O jei pritrūks idėjų - konsultuokitės su interjero dizaineriu!

vonia_360x540_3.jpg
pintarest.png
vonia_360x540_4.jpg
pintarest.png
vonia_735x360_4.jpg
pintarest.png
vonia_470x360_1.jpg
pintarest.png