PATARIMAI

virtuve_1.jpg

VIRTUVĖS

INTERJERAS

Virtuvė, ypač esanti bendroje zonoje su svetaine – viena svarbiausių erdvių namuose, dažnai diktuojanti jūsų būsto charakterį. Ne mažiau svarbu yra ir virtuvės baldų funkcionalumas, ergonomiškumas. Todėl, kuriant virtuvės interjerą, būtina atsižvelgti į optimalų erdvės išnaudojimą, patogius ir funkcionalius baldų sprendimus bei į patrauklius ir estetiškus virtuvės dizaino sprendimus, kurie labiausiai tiktų jūsų kuriamam namų charakteriui ir atmosferai. Žinoma, visus šiuos klausimus galima išspręsti ir patiems, tačiau dažnai verta užsisakyti interjero dizainerio paslaugą virtuvės projektui sukurti – tai padės išnaudoti visą jūsų erdvės potencialą ir rasti optimalių ir funkcionalių sprendimų.

Sprendžiant virtuvės interjero funkcinius klausimus, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis esminius sprendimus. Pasirinkite kuo patogesnes baldų funkcijas: stalčiai visada bus racionalesnis sprendimas už spinteles. Palubėje esančias spinteles geriau daryti pakeliamas į viršų, o ne varstomas, išnaudokite siauras vietas aukštiems „kargo“ krepšiams, parinkite furnitūrą, padedančią išnaudoti neprieinamą erdvę balduose (kampiniai mechanizmai ištraukiamoms ar besisukančioms lentynoms ir kita). 

Įmontuojama įranga visada padės sutaupyti vietos ir sukurti vientisesnį virtuvės dizaino vaizdą. Kurdami virtuvės interjerą būtinai apgalvokite visų prietaisų vietas: kurie bus integruojami ar dedami į spinteles, o kurie pastatomi ant stalviršio ir kuriose vietose (kur laikysite mikrobangų krosnelę, virdulį, skrudintuvą - tosterį, kavos aparatą, kokteilinę ir kitus virtuvės prietaisus). Gerai apgalvoti įrangos vietas reikėtų ne tik dėl patogumo naudojantis, bet ir tinkamam elektros taškų atvedimui – įrenkite pakankamai rozečių tinkamose vietose virš stalviršio tiek pastoviai laikomų prietaisų pajungimui, tiek gaminimo metu naudojamiems (mikseris, blenderis ir kiti). 

virtuve_360x540_1.jpg
pintarest.png
virtuve_360x540_2.jpg
pintarest.png

Gartraukį reikėtų rinktis kuo galingesnį ir tylesnį, pagal funkciją gartraukiai gali būti kelių tipų: įmontuojami ištraukiami (patogu mažesnėse virtuvėse), įmontuojami stacionarūs (apima mažiau kaitlentės ploto, bet paprastai būna galingesni už ištraukiamus, leidžia sukurti vientisesnį spintelių dizainą, nes gartarukis tampa visiškai paslėptas), laisvai kabinami išoriniai (įvairių formų, dydžių ir dizainų, tampa atskiru akcentu bendrame virtuvės interjere). Jei neįmanoma gartraukiui atvesti reikiamos ventiliacijos, galite rinktis gartraukius su keičiamais filtrais.

virtuve_360x540_3.jpg
virtuve_360x540_5.jpg

Kuriant virtuvės interjerą būtina gerai apgalvoti apšvietimo klausimus. Organizuojant pagrindinį virtuvės apšvietimą, jį reikėtų orientuoti, kad kuo daugiau šviesos kristų į darbo zoną, ją papildomai galima pašviesti ir LED juostos, sumontuotos po kabančiomis spintelėmis, pagalba. Atkreipkite dėmesį, kad lubiniai šviestuvai (jei jie neįmontuojami į lubas) netrukdytų atidaryti kabančių palubėje spintelių. Sieniniai šviestuvai kurs jaukesnį, intymesnį apšvietimą, todėl juos geriau projektuoti šalia valgymo zonos. Virš valgymo zonos taip pat tiktų žemai kabantys šviestuvai (apie 60-70cm virš stalo paviršiaus), jų skleidžiama šviesa kurtų jaukią atmosferą ir funkcionalų apšvietimą.

virtuve_7.jpg
virtuve_470x360_2.jpg

Kuriant mažų virtuvių interjerus, pravartu atsižvelgti į kelis dalykus.  Jei erdvė maža, o poreikio talpinti daug žmonių prie vieno stalo nėra, projektuojant virtuvės baldus puikiai tiktų baro sprendimas vietoj didelio valgomojo stalo. Baras (110cm aukščio) ar pusbaris (90cm aukščio) puikiai tiks ir greitai suvalgyti pusryčiams, ir kaip papildomas darbastalis gaminant. Projektuojant virtuvės baldus, reikėtų stengtis išnaudoti kampines erdves ir visą lubų aukštį, tai jums suteiks daugiau pasidėjimui reikalingos vietos. Taip pat - darant vientisas, aukštas spinteles iki lubų vizualiai paaukštinsite patalpos lubas. Naudokite šviesias spalvas, įmontuojamą įrangą – tai padės sukuti vientisesnį, mažiau apkrautą ir erdvesnį virtuvės dizainą.

virtuve_360x540_4.jpg
virtuve_470x360_1.jpg

Didesnėse virtuvėse centrinė sala su gaminimo ir valgymo zona gali padėti puikiai suformuoti erdvę ir tapti funkcionalia gaminimo ir bendravimo zona. Erdviose virtuvėse galima nevengti ir drąsesnių spalvinių sprendimų, tamsesnių, kontrastingesnių paviršių, įvairesnio spintelių skaidymo (nuo mažų lentynėlių iki didelių stalčių). Valgomojo stalas didelėje virtuvėje taps puikiu centriniu elementu, suburiančiu šeimą ir puošiančiu bendrą virtuvės interjerą.

Taigi, kuriant virtuvės interjerą, visų pirma išanalizuokite savo poreikius, gerai apgalvokite funkcinius sprendimus bei baldų išplanavimą ir galiausiai - pasirinkite labiausiai jūsų namų atmosferai tinkantį stilių. O jei pritrūks idėjų - konsultuokitės su interjero dizaineriu!

pintarest.png